Лікування патологічного клімаксу.

Вибір методу лікування залежить від особливостей розвитку захворювання, прояву хвороби, тяжкості та тривалості захворювання, з урахуванням віку та періоду менопаузи. Особлива увага приділяється загальним захворюванням та алергічним реакціям.

 

У передменструальному періоді всім жінкам у разі порушення менструальної функції показано повне обстеження для виключення онкологічних захворювань:

УЗД, кольпоскопія, гістологія ендометрію, іноді лапароскопія.

 

У більшості випадків показано гормональну терапію для регуляції менструального циклу або прискорення меностазу.

 

Лікування пухлинних захворювань (злоякісних, міоми), передракових та ендометріозу проводяться за відповідними методиками.

 

Для корекції менструального циклу призначають гестагени або препарати гестагеноподібного ефекту:

-прогестерон,

-Норкалут,

-17- ОПК,

- Прегнін,

- Туринал,

-Примолють-нір

 

у циклічному чи безперервному режимі.

 

Циклічний режим показаний у віці до 45-50 років.

Безперервний режим - з метою усунення гіперпластичних процесів ендометрію.

 

У більшості випадків при легких типових КС патологічні симптоми швидко (протягом 6-12 місяців) зникають без медикаментозної терапії, при дотриманні правильного режиму праці та відпочинку, використанні фізіотерапії та психотерапії

 

Дієта:

 

Достатня кількість овочів та фруктів, нежирна відварена яловичина, молочні продукти (кефір, сир, кисле молоко), вироби з вівсяної та гречаних круп.

Обмежити вживання свинини, жирної птиці, борошняних виробів,

солі та цукру.

Відмовитися від тістечок, торта, шоколад, гострі приправи, міцна кава та спиртні напої.

Прийом їжі - невеликими порціями в 4-5 прийомів, після 17 години обмежитися кефіром.

 

Таласатерапія - різні водні процедури (море, річка, озеро, басейн, душ).

 

Ванни - перлинні, кисневі, хвойні, йодобромні, водяний масаж, холодні обтирання.

 

Різні види ручного масажу.

 

Голкорефлексотерапія.

 

Траволікування - настоянка собачої кропиви і кореня валеріани по 1 ст.л. тричі на день.

 

При переважанні симпатикоадреналової нервової системи призначають симапатоміметики (резерпін по 0,05 мг 2 рази на день,

обзидан 20 мг 2 десь у день.)

 

При переважанні парасимпатичної нервової системи (тавегіл по 1 мг або супрастин по 0,25 мг 2 рази на день, настойка беладонни по 10 крапель 2 рази на день).

 

Вважається, що у 20% хворих з КС є гіперпролактинемія. Призначають бромкриптин по 1-2 таб на добу (починають з 1/4 таб, поступово збільшують дозу) з урахуванням рівня пролактину в крові та клінічних симптомів (галакторея та ін.)

 

У більш виражених випадках призначається гормональна терапія.

Часто призначають естрогенні сполуки як засоби замісної терапії з лікувальною та профілактичною метою.

Перевага надається естрогенам естріолу (естріол, овеостин, синапаузі та ін.)

 

Широко використовуються прогестерол та його похідні (дюфастон, медроксопрогестерон-ацетат).

 

Лікування остеопорозу.

 

Застосування препаратів кальцію та продуктів багатих ним (молоко, сир), вітаміну D. Призначають Фосамакс (синтетичний аналог неорганічного пірофосфату - ендогенного регулятора кісткового обміну) зменшує резорбцію кісткової тканини і підвищує її щільність -знижує ризик перелому кісток (10 мг на добу) .

Призначають остеохін (похідне флавоноїдів) – активує утворення кісткової тканини. Призначають по 600 мг на добу тривалий час.

Призначають кальцитонін по 1-2 од. на добу протягом 2-3 міс. у поєднанні з препаратами кальцію (гліцерофосфат, глюконат кальцію по 4-5 мг на добу).

 

 

Психотерапевтичне лікування патологічного клімаксу.

 

В основі патологічного клімаксу лежать порушення або зміни, що виникають у вищих та підкіркових центрах головного мозку.

Ці зміни можуть бути викликані віковою перебудовою нервової системи, ендокринних залоз та всього організму загалом. Не менш важливе значення у формуванні патологічного клімаксу має і фактор стресу, пов'язаний із різними життєвими ситуаціями, сімейними чи особистими проблемами. Стресовий фактор може передчасно запустити процес в'янення організму та ранній розвиток клімаксу. Сам процес розвитку клімаксу може протікати більш менш сприятливо залежно від того, наскільки сильні в цей період стресові ситуації. Тому роль психотерапевтичного лікування у період важко переоцінити.

 

Мій особистий багаторічний досвід (більше 33 років) роботи лікаря-психотерапевта доводить, наскільки ефективно може бути психотерапевтична дія в цей непростий для жінок період. Практично психотерапевтичне лікування може замінити всі вище перераховані методи лікування та лікарські препарати, які крім позитивного ефекту, завжди мають і побічний вплив на організм.

 

Розглянемо, чим зумовлений настільки потужний лікувальний ефект психотерапії.

 

По-перше, дуже сильний вплив виявляється на психологічний та нервовий стан пацієнтів. Ця дія настільки глибоко і сильно, що усуває ту нервову напругу та інші нервові симптоми, характерні для цього періоду. Більше того, психотерапія впливає і на минулі стреси, які перенесла людина і які підсвідомо негативно впливають протягом усього наступного життя.

 

По-друге, психотерапія успішно усуває ендокринні розлади та зміни, характерні для патологічного.

клімаксу. Цей вплив також здійснюється через підкіркові нервові утворення, що регулюють весь гормональний обмін організму (гіпоталямус та гіпофіз). Причому ця дія проводиться плавно і без будь-яких побічних ефектів, властивих гормональної терапії. У тому випадку, якщо рівень гормонів надмірно підвищений, психотерапія його знижує, а якщо рівень гормонів знижений, психотерапевтичний вплив його підвищує. Ще одна унікальна властивість психотерапії полягає в тому, що після закінчення психотерапевтичного лікування організм продовжує функціонувати на тому ж таки хорошому рівні, що і під час сеансів. У такому разі ми можемо говорити про так зване психотерапевтичне настроювання організму на певний режим роботи. Вийшовши на цей рівень роботи організм може роками і десятиліттями бути в хорошій фізичній та психологічній формі.

 

По-третє, зміни на рівні гормонів призводять до відновлення всіх видів обмінних процесів, що не тільки відновлює організм, а й чинить на нього омолоджуючу дію.

 

По-четверте, зазвичай у похилому віці крім патологічного клімаксу, людина наживає і безліч інших супутніх захворювань (вегето-судинна дистонія, гіпертонія, ішемічна хвороба серця, цукровий діабет, захворювання суглобів та ін.), що значною мірою у поєднанні з клімаксом призводить до взаємному обтяженню проявів як клімаксу, і супутніх захворювань. І лише психотерапевтичний вплив має властивість одночасно впливати на ці різні захворювання та виліковувати їх одночасно.

 

Якщо є можливість прийняти сеанси психотерапії у хорошого психотерапевта, то це треба обов'язково робити і не доведеться роками пити «жменями» ліки без достатнього терапевтичного ефекту.

 

Зазвичай я використовую гіпнотерапію, якщо пацієнт до неї сприйнятливий у поєднанні з іншими методиками (біоенергетичний вплив та змови).

 

Якщо пацієнт несприйнятливий до гіпнотерапії, проводяться сеанси словесного навіювання у поєднанні з психорезонансною та пульсовою терапією.

 

Можу впевнено стверджувати, що немає жодного хворого, на якого я не зміг би позитивно вплинути. Однією з найважливіших умов для лікування є довіра до лікаря та його методів лікування. Відсутність довіри зменшує ступінь сприйняття та лікувальний ефект зменшується.

 

 

Відео-відгуки

Відгуки

Патологічний клімакс

Шановний Вікторе Федоровичу, я до вас звернулася з важкою патологією клімаксу. Сильні і часті припливи, головні болі, посилене серцебиття, задишка. Всього за 5 сеансів ви всі ці болі і важкість зняли. Під час сеансу були приємні відчуття - зелені галявини з квітами, птахи, річки, небо, сонце. Дякую Вам, диво-лікарю. Сподіваюся, що ви допоможете вилікуватися моєму чоловікові і синові. 10.08.1990

Зворотній зв'язок