Психотерапія цукрового діабету.

 

 

Головними ознаками цукрового діабету є сильна спрага, часто сечовипускання з великою кількістю сечі, іноді зневоднення організму (дегідратація).

 

Цукровий діабет - захворювання, обумовлене недостатністю в організмі інсуліну, що призводить до сильним порушенням обміну вуглеводів, а також іншим порушенням обміну речовин.

 

Інсулін - це гормон, що виділяється підшлунковою залозою, а точніше бета-клітинами острівців Лангерганса.

 

При цукровому діабеті виникає порушення обміну речовин, підвищується вміст цукру у крові (гіперглікемія), цукор виводиться із сечею (глюкозурія), у крові з'являються кислі продукти порушеного згоряння жирів – кетонові тіла (кетоацидоз).

 

Діабет 1 типу виникає при інсуліновій недостатності в організмі, коли бета-клітини підшлункової залози не здатні виробляти потрібну кількість інсуліну.

 

Інсулін залежний діабет може бути вродженим (тобто проявитися вже в дитинстві) і зазвичай виникає у молодих – у дітей, підлітків та осіб віком до 25-30 років.

 

 

Цукровий діабет 1 типує аутоімунним захворюванням та розвивається тоді, коли мозок подає невірні сигнали власним антитілам і вони блокують бета-клітини на острівцях підшлункової залози.

 

Цукровий діабет 2 типу розвивається повільно, і початкові ознаки захворювання можуть бути схожі на симптоми стресу, збільшення ваги чи неправильного харчування.

 

Для встановлення діагнозу цукрового діабету, необхідно визначити рівень вмісту цукру в крові: при підвищенні рівня цукру крові натще (час останнього прийому їжі > 8 година) більше 7,0 ммоль/л Двічі в різні дні, діагноз цукрового діабету не викликає сумніву.

 

При рівні цукру крові натще менше 7,0 ммоль/л, але більше 5,6 ммоль/л для уточнення стану вуглеводного обміну необхідно провести глюкозотолерантний тест.

 

Для здорових людей рівень цукру на крові становить 3.3 - 5.5 ммоль/л. Після їжі рівень цукру в крові у людини без цукрового діабету може підвищуватися до 7,8 ммоль/л.

 

Найбільш точним аналізом є аналіз на глікований гемоглобін.

 

Глікований (глікозильований) гемоглобін - це частина всього гемоглобіну, що циркулює в крові, яка виявляється пов'язана із глюкозою. Цей показник вимірюється у %. Чим більше цукру в крові, тим більше Найбільший % гемоглобіну виявиться глікованим. Це важливий аналіз крові при цукровому діабеті або при підозрі на діабет. Він точно показує середній рівень глюкози у плазмі протягом останніх 3-х місяців. Дозволяє вчасно діагностувати діабет та почати лікуватися. Або заспокоїти людину, якщо діабету в неї немає.

 

Аналіз крові на глікований гемоглобін дозволяє виявити цукровий діабет або оцінити ризик для людини захворіти на діабет. Він дозволяє при діабеті оцінити, наскільки добре пацієнту вдається контролювати хворобу та підтримувати цукор у крові близько до норми.

 

Для діагностики діабету його офіційно використовують (за рекомендацією Всесвітньої організації охорони здоров'я) з 2011 року.

 

Норми глікованого гемоглобіну.

 

Результат аналізу у %

Менше < 5,7% означає обміном вуглеводів у вас все нормально, ризик діабету мінімальний

5,7-6,0% – діабету ще немає, але його ризик підвищений. Саме час перейти на низьковуглеводну дієту для профілактики.

6,1-6,4% – ризик виникнення діабету максимально високий. Переходьте на здоровий спосіб життя і, зокрема, низько-вуглеводну дієту.

Більше чи рано 6,5% ставиться діагноз "цукровий діабет". Потрібно провести додаткові тести, щоб підтвердити чи спростувати його.

 

Знижений рівень гормонів щитовидної залози може призводити до того, що показник HbA1C (глікованого гемоглобіну) підвищується, але при цьому цукор у крові насправді не підвищується.

 

Якщо знизити HbA1C хоча б на 1% - наскільки зменшиться ризик ускладнень діабету:

 

Діабет 1 типу

 

Ретинопатія (зір) 35% ↓

Нейропатія (нервова система, ноги) 30% ↓

Нефропатія (нирки) 24-44% ↓

 

Діабет 2 типу

 

Усі мікро-судинні ускладнення 35% ↓

Смертність через причини, пов'язані з діабетом 25% ↓

Інфаркт міокарда 18% ↓

Загальна смертність 7% ↓

 

Рекомендують для діабетиків: досягти та підтримувати рівень HbA1C < 7%. В цьому у випадку, діабет вважається добре компенсованим, і ймовірність розвитку ускладнень - мінімальна.

 

HbA1C < 6,5%. навіть за показника глікованого гемоглобіну 6,5% діабет погано компенсований, та його ускладнення швидко розвиваються.

 

У здорових худорлявих людей з нормальним обміном вуглеводів глікований гемоглобін зазвичай виявляється 42-46%. Це відповідає середньому рівню глюкози у плазмі крові 4-4,8 ммоль/л.

 

До цього показника потрібно прагнути при лікуванні діабету, і цього нескладно досягти, якщо перейдете на низьковуглеводну дієту при діабеті 1 або 2 типу. Але проблема в тому, що чим краще компенсований діабет у пацієнта, тим вище ймовірність раптової гіпоглікемії та гіпоглікемічної коми. Пацієнту доводиться дотримуватися балансу між необхідністю підтримувати низький цукор у крові та загрозою гіпоглікемії. Чим менше вживається вуглеводів - тим менше знадобиться інсуліну або таблеток, які знижують цукор. А чим менше інсуліну, тим нижчий ризик гіпоглікемії.

 

Для літніх людей з очікуваною тривалістю життя менше 5 років - вважається нормальним показник глікованого гемоглобіну 7,5%, 8% чи навіть вище. У них вищий ризик гіпоглікемії небезпечніший.

 

Дітям, підліткам, вагітним жінкам, людям молодого віку – рекомендується утримувати значення HbA1C < 6,5%, а краще – нижче 5%.

 

 

Лікування цукрового діабету.

 

При цукровому діабеті 1 типу основне лікування – ін'єкції інсуліну.

 

При лікуванні діабету типу II призначається дієта. Рекомендується повільно знижувати вагу (по 2-3 кг на місяць) до нормального та підтримувати його протягом усього життя. Якщо дієти недостатньо, то вдаються до цукрознижувальних таблеток, і, в крайньому випадку, до інсуліну.

 

 

Психотерапія цукрового діабету.

 

Одним із найважливіших методів лікування цукрового діабету може стати психотерапевтичне лікування, насамперед це пов'язано з більш глибоким впливом психотерапії порівняно з інсуліном та таблетованими формами цукрознижувальних препаратів. У виникненні цукрового діабету велику роль відіграють стресові фактори, а коли він виникає, то у механізмі розвитку діабету важливу роль починає відігравати аутоімунна реакція та агресія щодо бета-клітин підшлункової залози. Надалі відбувається розбалансування роботи всієї ендокринної системи та залучаються до патологічного процесу інших систем організму (ураження судин сітківки очей, серця, нирок, і нижніх кінцівок).

 

Жоден цукрознижувальний препарат не має глибокого і тонко регулюючого впливом, вони лише знижують цукор. Тільки психотерапевтичний вплив може впливати на психічні процеси, а також психотерапевтичний вплив впливає і на нейроендокринні центри, розташовані в підкіркових утвореннях, а отже і на гормональний баланс організму, покращуючи обмінні процеси.

Поліпшення діяльності нервової системи призводить до зміни та зменшення аутоімунної атаки організму на бета – клітини підшлункової залози. Крім того, психотерапія мобілізує весь організм,

активізуючи відновлення всіх його функцій, у тому числі функцію виробітку власного інсуліну.

 

Психотерапія у моєму виконанні може мати ще більш глибокий вплив т.к. я використовую

інші більш потужні методики (психорезонансна терапія та пульсова терапія) доповнення до вже існуючих психотерапевтичних методів (навіювання, змови, гіпнотерапія, біоенергетичний

вплив).

 

Практичне застосування моєї методики підтверджує це теоретичне обґрунтування.

 

Більшість моїх пацієнтів вдавалося значно знизити цукор крові на тлі прийнятих доз

цукрознижуючих препаратів. Крім того, вдавалося значно зменшити прояви ускладнень цукрового діабету у вигляді зменшення проявів погіршення зору, покращення стану серця,

загоєння трофічних діабетичних виразок.

 

Не можна говорити, що таке грізне захворювання, як цукровий діабет, можна швидко перемогти, однак

добитися значного зниження застосування доз інсуліну та усунення ускладнень - цілком реальне

завдання.

 

Подальша робота в цьому напрямку може призвести і набагато більшим результатам.

 

Єдиною перешкодою є прихильність самих пацієнтів до традиційних лікарських препаратів та незнання інших альтернативних методик лікування. Якби у пацієнтів з вперше виявленими симптомами цукрового діабету вдалося застосувати мою методику, то можна було б розраховувати на повне порятунок від цукрового діабету.

Відео-відгуки

Відгуки

Зворотній зв'язок