Емфізема легенів (бульозна форма).

Емфізема легенів - це захворювання, при якому відбувається розширення повітряних просторів, розташованих далі від бронхіол, яке супроводжується руйнуванням альвеол. Коли емфізема проявляється при розриві альвеол, утворюються булли (бульбашки повітря). Виникає емфізема легеневої пульпи. Булла - це повітряний міхур діаметром не менш  ніж 1 см і тонкою стінкою (не більше за 1 мм). Булли можуть бути поодинокими і множинними. Варіанти декількох булл:

1. Кілька булл у межах однієї (фокальної) частки.

2. Кілька биків в декількох частках (багатофокусні).

3. Булли, що помітні у всіх частинах легенів,називаються дифузними. Булли, які розташовані поверхнево, можуть містити фрагменти судинної та легеневої тканин. Такі булли призводять до пневмотораксу. Це ставить пацієнта під загрозу. Особливе місце займають гігантські булли - це супербулла, яка займає більше ніж 1/3 легенів і стискає навколишні легеневі тканини. Гігантські булли характерні для людей, які вживають нікотин та марихуану.

Симптоми бульозної емфіземи

Бульозна хвороба легенів може бути безсимптомною або мати важкі та загрозливі наслідки.

Безсимптомному перебігові бульозної хвороби легенів притамана певна особливість захворювання.

Навіть гігантські булли можуть не викликати задишки, адже емфіземи легенів при цьому стані немає і газообмін може не порушуватися.

Задишка, кашель - симптоми, що характерні для хронічної обструктивної хвороби, на тлі якої булезная емфізема виникає як ускладнення. Булли виникають при цьому на тлі панацинарної або центрилобулярної емфіземи легенів.

Розміри булл можуть збільшуватися або не змінювати свого розміру. Описані також випадки їх зникнення або зменшення.

Булли в легенях можуть призводити до дихальної недостатності, пневмотораксу, нагноєння булл, емпієми, кровохаркання.

Булезная деформація може привертати до розвитку раку.

За даними літератури рак легені розвивається в чотири рази в легеневій тканині, що прилегла до булл, тому потрібно уважно оцінювати тканини легені навколо булл.

Діагностика бульозної хвороби

Булли виявляються при КТ легенів. Це дослідження дозволяє виміряти кількість булл, їх розмір і форму. Так само КТ дозволить оцінити зміни в тканині легенів, наявність або відсутність емфіземи, бронхоектазів або інших порожнин.

Лікування бульозної емфіземи

Консервативне лікування

Якщо виявлена бульозна хвороба легенів, людині необхідно відмовитися від усіх видів куріння.

Застосовується стандартна терапія хронічної обструктивної хвороби. Таблеток та інгаляторів від булл не існує.

Протягом життя булли можуть збільшуватися в розмірах і кількості.

Хірургічне лікування

Хірургічне лікування називається буллектомія. Якщо у людини виявлена гігантська булла, то це є показанням до хірургічного лікування. Невеликі розміри булл погано піддаються хірургічному лікуванню, і ефект від операції незначний. Задишка рідко зменшується.

Протипоказаннями до буллектомії є тривале куріння, важкі серцево-судинні захворювання, дифузна емфізема з малим стисканням навколишньої легеневої тканини.

Застосування психотерапії при буллах легенів

У мене був єдиний випадок лікування булл легенів з позитивним результатом. У пацієнтки в легенях були булли  2мм і 3 мм завбільшки. Після проведеної психотерапії булли зникли. Подробиці на представленому нижче відео.

 

Відео-відгуки

__

__

Відгуки

Зворотній зв'язок