Лікування псоріазу.

Псоріаз - хронічне неінфекційне захворювання шкіри, що виявляється утворенням надмірно сухих, червоних, піднятих над поверхнею шкіри плям (псоріатичні бляжки)

 

Клінічні прояви.

 

Псоріатичні бляжки – основні клінічні прояви псоріазу. Псоріатичні бляжки переважно розташовуються на тих місцях шкіри, які піддаються тертю або тиску це переважно місця ліктьових і колінних згинів, на сідницях, але іноді не можуть виникати та в інших місцях (голосиста частина голови, на долонях, стопах та статевих органах).

 

Часто псоріатичні бляжки сильно сверблять, що змушує хворих їх розчісувати до крові.

 

Псоріаз хронічне захворювання з періодичними загостреннями та згасаннями клінічних проявів.

У літній період при знаходженні хворих на псоріаз на сонячному світлі призводить до зниження висипів або повного їх зникнення.

 

Причинами загострень часто є стресові фактори,

вживання алкоголю, застудні захворювання та ін.

 

Псоріатичні бляжки можуть виявляється на шкірі в ограни чорних місцях, а іноді захоплювати практично всю поверхню тіла.

 

Псоріазом можуть уражатися нігті.( псоріатична вониходистрофія)та суглоби (псоріатичний артрит).

 

Клінічні ознаки різних видів псоріаза.

 

Бляшкоподібний псоріаз, или звичайний псоріаз, вульгарний псоріаз, простий псоріаз (psoriasis vulgaris) є найбільш часто зустрічається формою псоріазу. Він спостерігається у 80% - 90% всіх хворих на псоріаз. Бляшкоподібний вульгарний псоріаз найбільш часто проявляється у вигляді типових піднятих над поверхнею здорової шкіри ділянок запаленої, червоної, гарячої шкіри, покритих сірою або сріблясто-білою, легко відшаровується, лускатою, сухою та потовщеною шкірою. Червона шкіра під сірим або сріблястим шаром, що легко знімається, легко травмується і кровоточить, тому що містить велику кількість дрібних судин. Ці ділянки типового псоріатичного ураження називаються псоріатичними бляшками. Псоріатичні бляшки мають тенденцію збільшуватися у розмірах, зливатися із сусідніми бляшками, формуючи цілі пластини бляшок ("парафінові озера").

Псоріаз згинальних поверхонь (flexural psoriasis), або "зворотний псоріаз" (inverse psoriasis) зазвичай виглядає як гладкі, не лущиться або з мінімальним лущенням, що не особливо виступають над поверхнею шкіри червоні запалені плями, що розташовуються виключно в складках шкіри, за відсутності чи мінімальному ураженні інших ділянок шкіри. Найчастіше ця форма псоріазу вражає складки в області зовнішніх статевих органів, в паху, на внутрішній поверхні стегон, пахвові западини, складки під збільшеним при ожирінні животом (псоріатичний паннус), і на складках шкіри під молочними залозами у жінок. Ця форма псоріазу особливо схильна до погіршення під впливом тертя, травмування шкіри та виділення поту, та часто супроводжується або ускладнюється вторинною грибковою інфекцією або стрептококовою піодермією.

Каплевидний псоріаз (guttate psoriasis) характеризується наявністю великої кількості маленьких, піднятих над поверхнею здорової шкіри, сухих, червоних або лілових (аж до фіолетового кольору), схожих формою на краплі, сльози або невеликі точки, кружечки елементів ураження. Ці псоріатичні елементи зазвичай усипають собою великі поверхні шкіри, найчастіше стегна, але можуть також спостерігатися на гомілках, передпліччя, плечах, волосистої частини голови, спині, шиї. Каплевидний псоріаз часто вперше розвивається або загострюється після стрептококової інфекції, типових випадках - після стрептококової ангіни або стрептококового фарингіту.

Пустулозний псоріаз или ексудативний псоріаз є найбільш важкою зі шкірних форм псоріазу і виглядає як підняті над поверхнею здорової шкіри пухирці. або пухирі, наповнені неінфікованим, прозорим запальним ексудатом (пустули). Шкіра під і над поверхнею пустул і навколо них червона, гаряча, набрякла, запалена та потовщена, легко відшаровується. Може спостерігатися вторинне інфікування пустул, у цьому випадку ексудат набуває гнійного характеру. Пустулозний псоріаз може бути обмеженим, локалізованим, при цьому найчастішою його локалізацією є дистальні кінці кінцівок (рук і ніг), тобто гомілки та передпліччя, це називається пальмоплантарний пустульоз (palmoplantar pustulosis). В інших, більш важких випадках пустульозний псоріаз може бути генералізованим, з широким поширенням пустул по всій поверхні тіла і тенденцією до їх злиття у більші пустули.

Псоріаз нігтів, або псоріатична оніходистрофія призводить до різноманітних змін зовнішнього вигляду нігтів на пальцях рук або ніг. Ці зміни можуть включати будь-яку комбінацію зміни кольору нігтів і нігтьового ложа. (пожовтіння, побіління або посеріння), появи на нігтях та під нігтями крапок, плям, поперечної смугастість нігтів лініями, потовщення шкіри під нігтями та навколо нігтьового ложа, розшарування та потовщення нігтя, повної втрати нігтів (оніхолізис) або розвитку підвищеної ламкості нігтів.

Псоріатичний артрит, или псоріатична артропатія, артропатичний псоріаз супроводжується запаленням суглобів та сполучної тканини. Псоріатичний артрит може вражати будь-які суглоби, але найчастіше – дрібні суглоби дистальних фаланг пальців рук та/або ніг. Це в типових випадках викликає сосископодібне набухання пальців рук і ніг, відоме як псоріатичний дактиліт. Псоріатичний артрит може також вражати тазостегнові, колінні суглоби, плечолопатковий. суглоби, суглоби хребців (псоріатичний спондиліт). Іноді псоріатичний артрит колінних або кульшових суглобів і особливо псоріатичний спондиліт буває настільки вираженим, що призводить до важкої інвалідності хворого, нездатності пересуватися без спеціальних пристроїв і навіть до прикутості до ліжка. Летальність при цих найбільш важких формах псоріатичного артриту підвищується, оскільки іммобілізація хворого на ліжку сприяє виникненню пролежнів та пневмонії. Приблизно 10 - 15 відсотків хворих на псоріаз страждають також псоріатичним артритом.

Псоріатична еритродермія, или еритродермічний псоріаз проявляється поширеним, нерідко генералізованим запаленням та лущенням, відшаруванням шкіри на всій або на великій частині поверхні шкіри. Псоріатична еритродермія може супроводжуватися інтенсивним шкірним свербінням, набряком шкіри та підшкірної клітковини, хворобливістю шкіри. Псоріатична еритродермія нерідко буває результатом загострення вульгарного псоріазу при його нестабільному перебігу, особливо при раптове різке скасування системного лікування або місцевих глюкокортикоїдів. Може також спостерігатися як результат провокації алкоголем, нервово-психічним стресом, інтеркурентними інфекціями (зокрема простудними захворюваннями). Ця форма псоріазу може бути летальною, оскільки надзвичайно сильне запалення та лущення або відшарування шкіри порушують здатність організму до регуляції температури тіла та бар'єрну функцію шкіри, що може ускладнитися генералізованою піодермією чи сепсисом. Однак обмежена, локалізована псоріатична еритродермія може навіть бути першим симптомом псоріазу, згодом трансформуючись у вульгарний бляшкоподібний псоріаз.

 

Вплив псоріазу на життя хворих.

 

Хворі на псоріаз можуть відчувати фізичний та психологічний дискомфорт, труднощі адаптації у суспільстві і навіть потребувати інвалідності. Сильна сверблячка може заважати виконанню життєвих функцій (догляд за собою, прогулянки, сон). Наявність псоріатичних бляшок на видних місцях може стати перешкодою для професійної діяльності. Наявність бляшок на голові викликає соціофобію. бліді бляшки на голові можна прийняти за лупу. Наявність психіатричних бляшок на шкірі обличчя, мочках вух може призводити до небажання спілкуватися та соціальної ізоляції. Таким чином у хворих на псоріаз формуються невротичні та депресивні стани.

 

Причини виникнення псоріаза.

 

Є дві передбачувані причини псоріаза, які суперечать один одному.

 

Перша - дисфункція шкіри та її клітин, які призводять до надмірного зростання марних клітин.

 

Друга - це аутоімунна відповідь. Що підтверджується двома факторами: у псоріатичних лусочках виявлено антигенні компоненти, які відсутні у здорових людей і в сироватці крові виявлено аутоантитіла до них. Це дає дають право розглядати псоріаз як хвороба, в основі якої лежить аутоімунний компонент.

 

Але однозначно точна причина виникнення псоріазу не встановлено.

 

Лечение псориаза.

 

 1. Саліцилова мазь сприяє розм'якшенню рогових лусочок шкіри та їх швидкому видаленню, що допомагає краще всмоктуватися інших лікарських засобів. 0,5 -5% саліцилову мазь наносять тонким шаром в області уражених ділянок шкіри (Чим сильніше запалення шкіри, тим менше наносять мазі) 1-2 рази на день. Саліцилова кислота також міститься в мазях від псоріазу Дипросалік, Акрідерм СК та ін..
 2. Нафталанова мазь використовується в стаціонарній та регресійній стадії псоріазу (ніколи при загостренні, прогресуванні псоріазу). Нафталанова мазь знижує запалення шкіри та свербіж. У лікуванні псоріазу застосовують 5-10% нафталанову мазь.
 3. Сірчано-дегтярна мазь 5-10% сприяє зниженню запалення шкіри, проте протипоказана при ексудативній формі псоріазу (з мокнутими лусочками та скоринками). Сірчано-дігтярну мазь не можна наносити на шкіру обличчя. При псоріазі шкіри голови застосовуються шампуні з вмістом дьогтю (Фрідерм дьоготь та ін..)
 4. Антралін - речовиномазь від псоріазу, яка гальмує поділ клітин поверхневих шарів шкіри і знижує лущення. Антралін наносять на шкіру на 1:00 і потім змивають.
 5. Глюкокортикостероїдні засоби (Локоїд, Елоком та ін.) сприяють зниженню запалення шкіри, проте повинні застосовуватися короткими курсами та під наглядом лікаря. Локоїд випускається у вигляді мазі, яку наносять на запалені ділянки шкіри 1-3 рази на день.
 6. Мазі від псоріазу з вітаміном D (Кальципотріол) мають протизапальний ефект, сприяють поліпшенню перебігу псоріазу. Кальципотріол наносять на запалені ділянки шкіри двічі на добу..
 7. "Скін-кап" - це креми, аерозолі та шампуні, які застосовуються в лікуванні псоріазу шкіри голови. Шампуні застосовують при псоріазі волосистої частини голови три рази на тиждень, аерозолі та крему наносять на поверхню шкіри 2 рази на доба.

 

Існує і гормональний спосіб лікування. Однак підходити до вибору препаратів потрібно максимально відповідально, враховуючи якість їх виробництва, тому лікарі, як правило, рекомендують вироблений у Європі Флуцинар. Флуцинар виробляється в Польщі, за стандартами GMP- міжнародної системи правил та вказівок щодо виробництва лікарських засобів. Кошти, що виробляються за стандартами GMP – це гарантія якості. Призначають дорослим та дітям з 2 років. на попередньо протерту антисептиком шкіру, наносять невелику кількість препарату за потребою від 2 до 4 разів день і трохи втирають. Тривалість лікування залежить від характеру захворювання і зазвичай становить 5-10 днів.

 

Системне лікування псоріаза

 

 1. Ацитретин, Ізотретиноїн (Роаккутан) - це ліки, які застосовують при важких формах перебігу псоріазу, а також з метою лікування псоріазу нігтів. Дози та тривалість лікування визначається лікарем.
 2. Циклоспорин - це препарат, який використовують при тяжких формах псоріазу, який не піддається іншим методам лікування, курсами за кілька місяців (до року).
 3. Метотрексат гальмує розподіл клітин шкіри, знижує запалення та лущення. Застосовується рідко, у важких випадках, оскільки має багато побічних ефектів.
 4. Гомеопатичні препарати (Псоріатен, Псорилом та ін.) застосовуються в лікуванні псоріазу, проте часто не приносять великий ефект. Псорилом приймають по 8 гранул за півгодини до їди 3 рази на день.

 

Фотохіміотерпія - метод лікування псоріазу, який заснований на сприятливому впливі ультрафіолетових променів на перебіг псоріазу. Для посилення ефекту ультрафіолетових променів під час курсу опромінення поєднують із лікуванням препаратом Метотрексат.

Існує багато схем лікування псоріаза, проте жодна з них не є загальноприйнятою та ефективною для всіх хворих. Лікування псоріазу суворо індивідуально і має здійснюватися під наглядом лікаря.

 

Метод лікування псоріазу доктора Чиянова.

 

Включає комбінацію потужних психотерапевтичних методик, частина з яких є авторськими винаходами (психічний резонанс та пульсова терапія). Усі психотерапевтичні методики будуються на особистому таланті лікаря-цілителя та великому практичному досвіді роботи з хворими (понад 33 роки). До застосовуваних методів лікування відносяться: навіювання, гіпнотерапія,

біоенерготерапія, метод психічного резонансу та пульсова терапія. Потужний та різнобічний вплив дозволяє зняти невротичні реакції хворого та нервова напруга, покращити гормональний обмін та імунну систему всього організму та шкіри, що призводить до одужання вже після першого курсу лікування.

 

 

Відео-відгуки

Відгуки

Псоріаз

Прийміть мою велику подяку за те, що ви повернули мене до життя. З моїм букетом захворювань Ви змогли впоратися і поставити мене на ноги. Я ходжу без болю, Ви повернули мені впевненість в собі, я вважала, що вже не зможу пересуватися. Перестало боліти коліно, перестали хворіти вени, пішла задишка, пішла алергія, я схудла, відчуваю себе бадьорою, свіжою, зникла постійна втома, припинилися припливи, я вже втомлююся перелічувати всі свою хвороби, а Ви не втомлюючись, з теплом і увагою, а так само з великим тактом боролися з ними, вселяючи надію.

І ось я відлітаю в Тбілісі зовсім іншою людиною, я майже здорова, я повернулася до життя, я живу! Спасибі вам. Низький вам уклін від усіх вилікуваних і ще тих, кому пощастить потрапити до вас і лікуватися. Мій діагноз: Псоріаз. Псоріатичний артрит, спондилоартрит, акт. 2 ст. функціональна недостатність 2ст., поєднаний з поліостеоартрозом. Атеросклеротичний кардіосклероз н.с.1. Варикоз вен гомілки. Алергія. Хронічний холецистит. Велике вам спасибі, лікарю з великої літери. Грузія. Тбілісі пров. Переісцвалоба 4 17.06.1996, 16:22 01.06.2014,

Псоріаз


Висловлюємо велику подяку лікарю Чиянову В.Ф. від сім'ї Друзенків. Наша дитина рік тому захворіла псоріазом, ми звернулися до Віктора Федоровича Чиянова і він нам допоміг, дитині стало набагато краще, стан її став бадьорішим, плями почали сходити. Спасибі, Вам велике, велике! За Вашу доброту, увагу до хворих. З повагою сім'я Друзенків. м. Арциз Одеської обл. вул. Кірова 127. 14.08.1990,

Зворотній зв'язок