Лейкоареоз

Лейкоареоз - медичний термін, що позначає спостережувані за результатами КТ і МРТ патологічні зміни в білій речовині головного мозку. З'являються точкові або вогнищеві ділянки ураження тканин. Сама поява подібної аномалії не вказує на конкретний діагноз і вимагає проведення додаткових досліджень.

Хронічна киснева недостатність (ішемія) - найбільш ймовірна причина ураження ділянок білої речовини. З різних причин приплив крові до певних мозкових відділів знижується, і нейрони вмирають. Ці клітини не можуть довго існувати без кисню. Порушуються функції церебральної тканини, тому руйнування мієлінових оболонок ускладнює передачу імпульсів.

Захворювання, при яких спостерігаються такі зміни: розсіяний склероз, ішемічний інсульт, хвороба Альцгеймера, цукровий діабет, субкортикальна енцефалопатія. Подібні вогнища частіше виявляють у літніх людей. До факторів ризику також відносять атеросклероз, хвороби серця і судин, куріння, зловживання алкогольними напоями, неправильне харчування.

Симптоми лейкоареозу

Киста мозку також викликає наступні симптоми. При цьому перераховані скарги скоріше пов'язані з першопричиною пошкодження відростків нейронів, оскільки описуване явище не вважається самостійним діагнозом. Відповідно до сучасної медичної класифікації, лейкоареоз головного мозку ділиться на наступні стадії згідно з етапами прогресування хвороби:

Перша стадія. Хворі скаржаться на шум у вухах, запаморочення та інші незначні симптоми.


Друга стадія. Патологія зачіпає рухові і психічні функції. Виникають когнітивні порушення.


Третя стадія. Можлива інвалідизація пацієнта. Стадувати захворювання можна тільки за результатами візуалізації.

Лейкоареоз на МРТ

На об'ємних пошарових зображеннях органу видно характерні ознаки. Це можуть бути розширені шлуночки, рівномірна смуга в області перивентрикулярного простору, гіперінтенсивний сигнал з боку патологічних вогнищ. Також фахівець зверне увагу на інші клінічні прояви, що дозволяють визначити причину ураження білої речовини.

Лікування

Зазвичай існує кілька методів ефективного лікування для затримки розвитку лейкоареозу, які рекомендуються в залежності від того, до якого захворювання відноситься його поява.

Найбільш підходящим лікуванням для затримки розвитку лейкоареозу є підтримка збалансованого харчування, з продуктами, багатими фолієвою кислотою, фолатами і вітамінами групи В. Рекомендується уникати токсичних речовин і нездорового способу життя.

Психотерапія лейкоареозу

Вперше зіткнувшись з цим складним захворюванням, я не розраховував на успіх в лікуванні, але, провівши курс лікування,
переконався у високому ступені ефективності мого методу
лікування. У пацієнтки зникли патологічні симптоми і
на МРТ не залишилося ознак захворювання.

Відео-відгуки

Відгуки

Лейкоареоз

До Чиянова В.Ф. я звернулася в 2020 р. з приводу
оніміння і поколювання лівої частини тіла, ноги і обличчя. Обстеження та аналізи встановили діагноз лейкоареоз (Farekas 1). Це захворювання пов'язане з порушенням кровопостачання дрібних судин і капілярів. Так само погіршився сон і, як наслідок, якість життя. Лікування стало постійним, але видимого поліпшення не було. І тоді мені стало зрозуміло, що потрібно шукати інші шляхи вирішення цих проблем.
Побачивши телевізійну програму за участю Чиянова В.Ф. , я звернулася до нього відразу ж. Вже після 10 сеансів покращився сон, а до кінця сеансів відновився повноцінний сон. Поступово перестали турбувати симптоми, і через місяць після лікування зникли повністю. При цьому весь цей час жодного лікарського препарату мною не приймалося.
На додачу, повністю зникла бородавка з пальця на руці. А через рік МРТ діагностика підтвердила відсутність попереднього діагнозу.
І коли в 2021 р у мене була діагностована аритмія я повторно звернулася
до Чиянова В.Ф.
Про те, що він успішно лікує аритмію, мені було відомо і раніше. Після сеансів аритмія зникла, а разом з нею і болі в хребті.
Так само звернулася з приводу болю в стопі при ходьбі. Через біль змінилася хода. Після 5 сеансу біль при ходьбі минув. По суті, за один цикл сеансів вилікувалися три захворювання.
Я дуже вдячна Чиянову В.Ф. за його роботу і дар, за можливість мати здорове життя, за ту життєву силу, яку він вклав у мене.
Листопад 2021. Одеса. Тетяна.
 

Зворотній зв'язок