Лікування пахової грижі у немовляти

Пахова грижа у дітей - патологічний стан, при якому тканини внутрішніх органів випинаються через черевну стінку в районі паху. У більшості випадків захворювання є вродженим, одностороннім і протікає безсимптомно. Пахова грижа найчастіше розвивається у недоношених і маловагих малюків, при цьому у дівчаток патологія зустрічається в 10 разів рідше, ніж у хлопчиків. Захворювання характеризується безболісним випинанням в паху, яке зникає в положенні лежачи, в спокої і збільшується при напрузі м'язів черевної стінки. Оцінкою симптомів, діагностикою і лікуванням пахових гриж у хлопчиків і дівчаток різного віку займаються педіатри і дитячі хірурги.

Психотерапевтичне лікування пахової грижі.

Приблизно 7 років тому до мене звернулася мама дитини, якій було 6 місяців, з проханням допомогти в усуненні вродженої пахової грижі. При огляді хлопчика була виявлена грижа до 10 см. Зі слів матері хірурги її навчили вправляти грижу, але операцію не робили, пояснивши, що ще рано в такому віці робити і порадили почекати кілька місяців.

Але мама вирішила спробувати альтернативне лікування. Так як раніше я таке захворювання не лікував (вважаючи що це справа хірургів), я, нічого не обіцяючи, все ж взявся за лікування. Мною було проведено 10 сеансів. Єдиний успіх на той час - це зменшення примхливості, крикливості, поліпшення сну і апетиту. Але через 3 місяці грижа без хірургічного втручання сама заросла.
 

Відео-відгуки

Відгуки

Зворотній зв'язок