Пієлонефрит та психотерапія.

Пієлонефрит - неспецифічний запальний процес з переважним ураженням канальцевої системи нирок бактеріальною мікрофлорою, характеризується ураженням ниркової балії (пієліт), чашок та паренхіми нирки..

 

Клінічна картина.

Біль у ділянці нирок на боці поразки, зазвичай болі тупі, ниючого характеру, іноді можуть бути низькою або високою інтенсивністю, приймати нападоподібний характер (наприклад, при обструкції сечоводу каменем із розвитком т.з. калькульозного пієлонефриту).

лихоманка до 38 - 40 °C;

озноб;

загальна слабкість;

зниження апетиту;

нудота, іноді блювання.

 

У дітей відзначається виражений інтоксикаційний синдром, а також характерний розвиток т.з. абдомінального синдрому (виражені болі не в ділянці нирок, а в животі).

 

В осіб похилого віку розвивається атипова клінічна картина зі стертою клінікою, або з вираженими загальними проявами та відсутністю больової симптоматики.

 

Загальний аналіз крові:

Загальнозапальні зміни -лейкоцитоз, прискорення ШОЕ, зсув лейкоцитарної формули вліво, при вираженому запаленні – анемія.

Біохімічний аналіз крові.

Збільшення трансаміназ, гіпергаммаглобулінемія.

 

Загальний аналіз сечі.

Основний ознака – лейкоцитурія – може бути відсутнім при гематогенному пієлонефриті в перші 2-4 дні, коли запальний процес локалізується переважно у кірковому шарі паренхіми нирки, а також при обструкції сечовивідних шляхів на стороні ураження; еритроцитурія може спостерігатися за наявності конкременту, внаслідок некротичного папілліту та наявності явищ гострого (геморагічного) циститу, що спричинив розвиток пієлонефриту.

 

Інструментальні методи дослідження.

УЗД виявляє збільшення нирок (або однієї нирки при односторонньому ураженні) у розмірах, зменшення їхньої рухливості при диханні.

При формуванні абсцесу нирки при УЗД визначається гіпоехогенна ділянка з чіткими контурами (капсула абсцесу), іноді з неоднорідними анехогенними ділянками в центрі (рідкий гній). При виході гнійного процесу за межі капсули нирки (розвиток паранефриту) при УЗД визначається нечіткість паранефральної клітковини з наявністю в ній гіпо- та анехогенних компонентів.

 

Лікування.

Консервативне лікування включає антибактеріальну, інфузійно-дезінтоксикаційну, протизапальну терапію, фізіотерапію, доцільне застосування дезагрегантів та антикоагулянтів. Обструктивні форми гострого пієлонефриту вимагають негайного відновлення відтоку сечі на боці. поразки, перевага віддається перкутанної пункційної нефростомії, а потім призначення антибактеріальної та інфузійної терапії.

Застосовуються антиоксиданти: вітамін Е, вітамін С, коензим Q 10, вітамін A, бета-каротин, селен.

 

Оперативне лікування

Оперативне лікування включає органозберігаючі та органоуносні операції

Органозберігаючі:

Декапсуляція нирки виконується при будь-яких

варіантах гнійного пієлонефриту.

Черезшкірна пункція під контролем УЗД.

Органоносні:

Нефректомія.

Психотерапія при гострому пієлонефриті.

Головним завданням психотерапевтичного впливу на даному На етапі є зняття нервової напруги, викликаного серйозністю захворювання, а також мобілізація внутрішніх сил організму для посилення його опірності інфекції та запальний процес. Не менш важливу роль відіграє і підживлення всього організму "життєвою силою", а також самих нирок "біологічною енергією". всі це може значно покращити перебіг захворювання та сприяти швидшому одужанню.

Для цієї мети мною використовуються методи: навіювання, гіпнозу, змови, психорезонансної терапії, пульсової терапії та біоенергетичної терапії.

 

 

 

Відео-відгуки

Відгуки

Зворотній зв'язок