Психотерапевтичний метод при інфаркті та його ускладненнях.

Інфаркт міокарда - гострий прояв хвороби серця у вигляді некрозу певної ділянки серцевого м'яза, спричинене недостатнім її кровопостачанням, що ;призводить до ; порушення роботи всієї серцево-судинної системи і може становити серйозну небезпеку для життя.

Чинники викликають інфаркт:

 

1.Атеросклероз – утворення жирових бляшок на стінках судин, спричинене порушенням ліпідного обміну.

2.Вік - ризик розвитку хвороби в рази підвищується у людей, які досягли 45-річного віку;

3.Підлога - у жінок ризик захворіти на цю хворобу підвищується в 2 рази. Це з порушеннями гормонального фону. Більшість випадків; припадає на період менопаузи;

4.Гіпертонія - в; випадку; виникнення кризів потреба серцевого м'яза в кисні збільшується, що підвищує ризик розвитку інфаркту;

5. Куріння – у курців спостерігається хронічна нікотинова інтоксикація. Вона сприяє звуженню коронарних артерій, провокуючи кисневе голодування серцевого м'яза;

6.Раніше перенесений інфаркт ;

7.Ожиріння - порушується обмін речовин, підвищується ризик появи цукрового діабету, гіпертонії, прискорюється; розвиток атеросклерозу, що створює умови для розвитку інфаркту міокарда;

8.Цукровий діабет - підвищений вміст цукру в крові призводить до негативного впливу на стінки судин, що знижує обсяг кисню, що доставляється, до серця.

 

Симптоми інфаркту:

;1. сильні болючі відчуття за грудиною. Як правило, вони поширюються на ліву частину тіла: руку, плече, половину шиї;

2. необґрунтоване почуття страху;

3. утруднене дихання;

4. слабкість, холодний піт;

5. запаморочення, яке здатне призводити до втрати свідомості.

Напади можуть траплятися повторно. Найчастіше рецидив посідає перший рік після нападу. За даними статистики повторні напади трапляються у 20-40% випадків.

Атипові прояви інфаркту.

Гастритичний варіант.

Больовий синдром, нагадує біль при загостренні гастриту та локалізується у надчеревній ділянці. Під час огляду спостерігається напруга м'язів передньої черевної стінки. Така форма інфаркту міокарда виникає при ураженні нижніх відділів лівого шлуночка, які прилягають до діафрагми.

;Астматичний варіант.

Нагадує тяжкий напад бронхіальної астми. У хворого виникає задуха, кашель з пінистим мокротинням,; відсутні чи слабкі. У важких випадках може розвинутись набряк легень. Під час огляду виявляються: порушення серцевого ритму, зниження артеріального тиску, хрипи у легенях. Найчастіше астматична форма захворювання виникає при повторних інфарктах міокарда.

;Аритмічний варіант.

Ця форма інфаркту; проявляється у вигляді різних аритмій (екстрасистолія, миготлива аритмія або пароксизмальна тахікардія) або атріовентрикулярних блокад різного ступеня. Через це може змінюватись картина інфаркту міокарда на електрокардіограмі.

;Церебральний варіант.

Виникає порушення кровообігу в судинах головного мозку призводить до запаморочення, головного болю, нудоті та блювоті, слабкості в кінцівках та; сплутаності свідомості.

;Безболісний варіант.

Больовий синдром може повністю бути відсутнім; скарги на невизначений дискомфорт у грудній клітці, підвищене потовиділення. Найчастіше така; форма захворювання розвивається у хворих на цукровий діабет.

;

Перша допомога:

 

Нітрогліцерин

Насамперед рекомендується прийняти таблетку нітрогліцерину. Її дозування – 0,5 мг. Повторювати прийом потрібно кожні 15 хвилин.

Більше трьох пігулок не варто пити. ;

Хворого потрібно вкласти на диван, піднявши голову. ; Необхідно звільнити шию, забезпечуючи повноцінне дихання - Розстебнути комір.

Рекомендується подбати про доступ свіжого повітря, тому по можливості слід відкрити кватирку або вікно.

Аспірин Кардіо

Далі; дати хворому половину таблетки аспірину, його; можна замінити пігулкою кардіоаспірину. Також пацієнту рекомендується прийняти плавікс.

Додатково; можна прийняти таблетку панангіна або 60 крапель корвалолу.

 

Діагностика.

 

 

Найбільш показовим методом діагностики інфаркту в перші терміни є метод ЕКГ та УЗД; які показують ділянки серця, які беруть участь у скороченні ( вогнище інфаркту).

 

Ускладнення; інфаркту.

1.серцева тканина; відмирає, на цьому місці сформується рубець. ;

2.у гострій стадії; інфаркту починає проявлятися дефіцит кровообігу по лівому колу, і в легенях через слабкості лівого шлуночка, починає застоювати кров. Це може призвести до набряку легені та смерті.

3. при великому інфаркті та з формуванням великого рубця може виникнути аневризм серця. Аневризм погіршує роботу серця та підвищує ймовірність утворення тромбів у ній, також виникає велика ймовірність її розриву.

 

Лікування інфаркту у стаціонарі.

Найкращий метод відновлення кровотоку та прохідності коронарних артерій – негайна операція ангіопластики судини, у ході якої в артерію встановлюється стент. Стентування необхідно провести в перші години від початку інфаркту міокарда Іноді єдиним способом порятунку серцевого м'яза є термінова операція аортокоронарного шунтування. ;

Для попередження тромбоутворення та розрідження крові застосовуються антикоагулянти, антиагреганти та дезагреганти.

Для обмеження області ураження міокарда; шляхом зниження потреби серцевого м'яза в кисні, застосовуються препарати з груп бета-блокаторів та інгібіторів АПФ .

Для зменшення больового синдрому; використовуються ненаркотичні та наркотичні анальгетики.

Для нормалізації рівня артеріального тиску хворому призначаються гіпотензивні препарати.

Для усунення порушень серцевого ритму хворому призначаються антиаритмічні препарати.

 

Психотерапевтичне лікування інфаркту за методом лікаря Чиянова В. Ф.

 

Як психотерапія може бути корисна при такому грізному та небезпечному для життя стані як інфаркт міокарда та його наслідки?

Для розуміння цього ми повинні знати, що людський організм є єдиною цілісною. саморегулюючу систему, що включає центральну нервову систему і регульовані нею всі органи і системи тіла.

У разі інфаркту міокарда виникає сильний біль, почуття страху смерті. Крім того, сам напад може бути викликаний сильними емоційними переживаннями. Ось уже на цьому початковому етапі захворювання можна робити вплив

за допомогою навіювання та психорезонансної терапії, які надають потужний знеболюючий та заспокійливий вплив, що значно зменшує ступінь ураження серцевого м'яза.

;Надалі, приєднуючи до цих впливів "пульсову терапію", ми знімаємо спастичне стан коронарних судин, покращуючи цим кровообіг серцевого м'яза і перешкоджаючи подальшому процесу некротизації (омертвіння) серця. Крім цього, "пульсова терапія" наповнює серце "життєвої силою" (енергією), ; що дозволяє неураженим ділянкам серця взяти на себе і впоратися ; додатковим фізичним навантаженням, запобігаючи розвитку серцевої недостатності через слабкість серця.

"Життєву силу" поглинають; нервові вузли та шляхи серця, якими з нервової системи надходять імпульси, що регулюють частоту серцевих скорочень, що перешкоджає виникненню аритмій, які можуть призводити до серйозним ускладненням (серцева недостатність та утворення тромбів).

;Впоравшись із гострою та небезпечною для життя пацієнта ситуацією, покращивши загальне фізичне самопочуття та усунувши болю, ми можемо у більш спокійній ситуації проводити занурення хворого на гіпнотичний стан. Проведене вплив буде спрямовано на зняття почуття страху, тривоги, загального заспокоєння та релаксації з наступним зануренням пацієнта у стан гіпнотичного сну. Сам стан гіпнотичного сну має знеболюючий, протизапальним та ранозагоювальним ефектом, зменшує потребу організму в кисні та кровообігу, що призводить до зниження навантаження на серце і швидше загоєнню вогнища інфаркту.

Повторні проведення таких психотерапевтичних сеансів за методом доктора Чиянова В. Ф.; посилення описаних лікувальних ефектів та більш швидкого одужання.

Пройшовши повний курс лікування за методикою доктора Чиянова В. Ф. пацієнти стають стійкими до стресових факторам, що запобігає розвитку повторних інфарктів і навіть призводить до усунення постіфарктних рубців на серці.

Протипоказань для застосування методу доктора Чиянова не існує, цей метод може використовуватись і в поєднанні з медикаментозною терапією, посилюючи їх взаємний позитивний ефект.

Відео-відгуки

Відгуки

Зворотній зв'язок