Психотерапевтичне лікування серцевої недостатності.

 

Серцева недостатність - це нездатність серця виконувати свою насосну (скоротливу) функцію та забезпечувати організм необхідною кількістю кисню, що міститься у крові.

Серцева недостатність є наслідком неефективного лікування ішемічної хвороби серця, вад серця, аритмії, артеріальної гіпертензії, захворювань легень, міокардиту, ревматизму та ін захворювань.

Серцева недостатність може виявитися як самостійне захворювання при дилатаційної кардіоміопатії (ДКМ).

Основною відмінністю ДКМ від інших захворювань серця є відсутність явної причини її виникнення.

Серцева недостатність розвивається також внаслідок дії на організм ентеровірусів. Ентеровіруси запускають аутоімунний процес, який призводить до пошкодження мітохондрій та порушення енергетичного метаболізму клітин.

Внаслідок впливу перерахованих факторів відбувається зниження енергетичного метаболізму клітин та зменшення кількості нормально функціонуючих міофібрил. Це викликає прогресуюче зменшення скорочувальної функції міокарда та відбувається дилатація порожнин серця.

Внаслідок прогресуючого збільшення постнавантаження розвивається компенсаторна гіпертрофія міокарда шлуночків, що сприяє зниженню внутрішньоміокардіальної напруги; відбувається збільшення потреби міокарда в кисні, що веде до розвитку коронарної недостатності та ішемії міокарда; далі відбувається пошкодження кардіоміоцитів та більше зниження скоротливості; розвиток дифузного та осередкового кардіофіброзу. Підсумком всіх цих процесів стає затримка Nа+ та води в організмі та посилення застійних процесів у малому та великому колах кровообігу.

 

Клінічна картина серцевої недостатності проявляється трьома основними синдромами:

1. Систолічною хронічною серцевою недостатністю (лівошлуночковою або бівентрикулярної) з ознаками застою крові в малому та великому колах кровообігу.

2. Частим порушень ритму та провідності (шлуночкові аритмії, фібриляція передсердь, АВ-блокади та блокади ніжок пучка Гіса).

3. Тромбоемболічними ускладненнями та емболією в артерії великого кола кровообігу.

До розвитку гострої серцевої недостатності призводить гіпертонія та інфаркт. міокарда.

Крім серцево-судинних захворювань, появі або посиленню проявів серцевої. недостатності сприяють гарячкові стани, недокрів'я, підвищена функція щитовидної залози. (гіпертиреоз), зловживання алкоголем та ін.

У випадках розвитку правошлуночкової серцевої недостатності надлишковий обсяг рідини затримується в судинах великого кола кровообігу, внаслідок чого виникають набряки, спочатку - в області стоп і кісточок. Крім цих основних ознак для правошлуночкової серцевої недостатності характерні швидка стомлюваність, яка пояснюється низьким насиченням крові киснем, а також відчуття розпирання і пульсації в області шиї.

При лівошлуночковій недостатності , що характеризується затримкою рідини в легеневому колі кровообігу відбувається зниження кількості вступника в кров кисню. У результаті виникають задишка, що посилюється при фізичному навантаженні, а також слабість та швидка стомлюваність.

Скарги:

-задишка

-серцебиття

-периферичні набряки

 

Основним методом діагностики захворювань, що протікають із серцевою недостатністю, є ультразвукове дослідження серця - ехокардіографія (ЭхоКГ). Вона встановить причину серцевої недостатності та оцінить скорочувальну функцію шлуночків. серця. В даний час тільки однієї ЕхоКГ достатньо, щоб поставити діагноз уродженого або набутого вади серця, припустити наявність ІХС, артеріальної гіпертензії та багатьох інших захворювань. Цей метод також може бути використаний і для оцінки результатів лікування.

Рентгенологічне дослідження органів грудної клітки при серцевої недостатності виявляє застій крові в малому колі кровообігу та збільшення розмірів порожнин серця (кардіомегалія).

 

Лікування серцевої недостатності.

 

На початку медикаментозного лікування серцевої недостатності необхідно усунути все можливі фактори, що провокують її появу (гарячкові стани, анемію, стрес, надмірне вживання кухонної солі, зловживання алкоголем, а також прийом препаратів, що сприяють затримці рідини в організмі та ін.).

Дієта - багата на білки, вітаміни, калій, з обмеженням кухонної солі (при великих набряках - дієта без солі).

Лікарські препарати - серцеві глікозиди, сечогінні засоби, вазодилататори, антагоністи кальцію, препарати калію.

Для зменшення частоти серцевих скорочень застосовуються β-(бета)-адреноблокатори. За рахунок впливу на ці препарати серце покращується його кровонаповнення, а, отже, підвищується серцевий викид.

Для профілактики тромбоутворення в камерах серця та розвитку тромбоемболій призначають так звані антикоагулянти, що пригнічують активність системи згортання крові.

При неефективності лікарських засобів, що використовуються для лікування хронічної серцевої недостатності, може бути рекомендовано хірургічне лікування.

Проводиться операція кардіоміопластики - суть її в тому, що хірургічним шляхом викроюють клапоть із так званого найширшого м'яза спини хворого. Потім цим клаптем огортають серце самого хворого. Надалі виробляють електростимуляцію пересадженого м'язового клаптя одночасно із скороченнями. серця хворого. Ефект після операції кардіоміопластики проявляється в середньому через 8-12 тижнів.

Альтернативою є імплантація (вшивання) у серце хворого апарату допоміжного кровообігу, так званого штучного лівого шлуночка.

Використовуються спеціальні електрокардіостимулятори, сприяють покращенню кровонаповнення шлуночків серця, насамперед за рахунок забезпечення синхронної їх роботи.

Як правило, медичне спостереження при серцевій недостатності необхідне протягом всього життя.

 

Психотерапевтичне лікування серцево-судинної недостатності.

У механізмі розвитку серцевої недостатності важливу роль відіграють фактори:

- психогенні

-інфекційні

- аутоімунні

- судинні

- гормональні

- обмінні

- енергетичні

 

Практично на всі ці фактори може активно впливати лікар-психотерапевт, використовуючи весь арсенал психотерапевтичних засобів, до яких можна віднести навіювання, гіпноз, змови, біоенергетичне вплив. Враховуючи, що центральна нервова система є головним "центром управління" організму і тим більше, нервова система надає сильний вплив на серцево-судинну систему. Про це ми знаємо на прикладі раптово випробуваного страху, при якому виникає різке серцебиття, підйом артеріального тиску та біль у серці. Але за допомогою навіювання або гіпнотичного впливу ми можемо зняти стрес, серцебиття, знизити тиск та прибрати біль у серці. Це лише невелика частина можливого впливу через психіку на внутрішні процеси в організмі.

Розроблені мною методи лікування - психорезонансна терапія та пульсова терапія,

мають ще потужніший психо-енергетичний вплив, наповнюючи нервову систему і серце потужним біоенергетичним потоком, що дозволяє не тільки стабілізувати нервову та серцево-судинну систему, а й передати їй додаткову

енергетичне підживлення, що зрештою призводить до одужання хворих і відмови від лікарської терапії. Для багатьох це може здатися нереальним, але моя лікарська практика має достатньо прикладів одужання таких хворих.

Зазвичай я об'єдную всі перераховані психотерапевтичні методики і послідовно використовую їх у процесі проведення лікувальних сеансів.

Застосування моєї психотерапевтичної методики лікування дозволяє покращити скоротливу функцію серця, зменшити розлади серцевого ритму та зняти набряки не тільки з нижніх кінцівок, але і прибрати набряки з легких та черевної порожнини.

Але краще не доводити свій організм до такого стану та розпочати лікування на ранніх стадіях серцевої недостатності.

 

Відео-відгуки

__

__

__

__

Відгуки

Серцево-судинна недостатність

Я, Марар Олександр Кирилович, у січні 1990 року
захворів на двостороннє запалення легенів. Лікувався
в лікарні. Після лікування почались ускладнення з
серцем і велика задишка. У нашій районній газеті
прочитав про кооператив, у якому працює
психотерапевт Віктор Федорович Чиянов. 7 травня я
прибув до нього на сеанс. Він мене оглянув і сказав,
що потрібно пройти не менш ніж 20 сеансів. У мене
були сильні набряки ніг, збудлива нервова система,
серце боліло час від часу. За час лікування зійшли
набряки на ногах, заспокоїлася нервова система,
дихати стало легше. Шановний Вікторе Федоровичу!
Висловлюю Вам свою щиру подяку за Ваше добре
серце і чуйне ставлення, за те добро, яке Ви мені
надали. Дякую Вам.

Мешканець м. Арциз Одеської
області вул. К. Маркса будинок 141 15.06.1990,

Марар О.К.

Зворотній зв'язок