Психотерапевтичне лікування спастичної кривошиї.

Спастична кривошия характеризується неправильним становищемголовивнаслідок спазму м'язів шиї може супроводжуватися тремором голови. Спастична кривошияпогіршує якість життя, призводить довтрати працездатності,розвитку страху, депресії та болю.

Кривошия у дорослих може розпочатися у віці від 30 до 60 років. Жінки хворіютьчастіше, ніж чоловіки. Кривошиярозвивається поступово, іноді початок може бути гострим. Від початкових до Виражених симптомів захворювання проходить близько 5 років.

 

Кривошия починається з неприємних відчуттів у шийному відділі хребта (легкого болю та відчуття скутості, легкого посмикування голови ).Цісимптоми можуть з'являтися та зникатипри емоційному хвилюванні, ходьбі, фізичного навантаження.

Участини хворихм'язовий спазм захоплює сусідні області, додатково виникає блефароспаз (зажмурювання ока), оромандибулярна дистонія (рух у нижній половині особи у вигляді мимовільного відкривання або закривання рота), писальний спазм.

Хворі можуть якесь час контролювати прояви хвороби, використовуючи спеціальні прийоми: жести - антогоністи або коригуючі жести, наприклад, торкання рукою голови або шиї та ін. Ці спроби приховати симптоми характерні для дистонії. Найбільш часті маскуючі жести - це торкання пальцем або рукою нижньої частини обличчя для того, щоб повернути голову в нормальне серединне становище.

Симптоми кривошиї можуть погіршуватися при ходьбі, перенесенні тяжкості, емоційному стресі.

Лікування кривошиї.

Хворим призначають антидепресанти, міорелаксанти, ін'єкційне введення ботулотоксину, фізіопроцедури, лікувальна фізкультура, хірургічне лікування ( розсічення та подовження скороченого м'яза шиї).

Психотерапія кривошиї.

Вивчаючи літературу, присвяченулікуванню кривошиї я не знайшов повідомлень про застосування психотерапії для лікування цього складного захворювання.

Мій особистий досвід говорить про те, що психотерапевтичний підхід є дуже ефективним при лікуванні цього захворювання.

Перший випадок лікування захворювання стався близько 25 років тому. Хвора дівчина 20 років страждала на це захворювання кілька місяців (голова була повернена в ліву сторону). Дляїї лікування досить було провести 20 сеансів гіпнотерапії.

Другий випадок був близько 3 місяців тому. Жінка страждала сильною напругою м'язів шиї і неможливістю повернути голову. Для того, щоб подивитись якусь сторону, їй треба було повертатися всім тілом. Цей стан був близько 5 років.

У процесі психотерапії був характерний епізод, якому передувало протягом декількох сеансів відчуття витягування хребта і шиї, сам епізод характеризувався невеликим потягуванням голови вгору, а потім раптовим різким серійним малоамплітудним поворотом голови вправо та вліво. Після виходу з гіпнотичного стану пацієнтка повідомила про значне поліпшення самопочуття та зменшення проявів кривошиї. Зовні це нагадувало маніпуляцію

мануального терапевта, але більш витончену, миттєву та більш ефективну. Фактично можна говорити про те, що організм хворий сам здійснив усунення неправильного розташування шийних хребців.

Раніше Подібну поведінку організму я помічав у пацієнта, який лікувався у мене з приводу епілепсії. Під час сеансів хворий повідомляв, що у гіпнотичному стані відчував, як його хребет витягувався. за Після закінчення сеансів психотерапії він повідомив про поліпшення постави (раніше він ходив сутулий і йому було важко розпрямити спину, а після лікування спина сама розправилася і сутулість зникла).

Після проведення 20 сеансів хвора позбулася кривошиї.

При лікуванні пацієнтки використовувалася комбінація методів, що включає в себе - навіювання, гіпнотерапію, пульсову терапію, психорезонансну терапію, вплив біополем, ментальну терапію та прогрівання біологічно активних точок.

 

Відео-відгуки

Відгуки

Зворотній зв'язок