Психотерапія та захворювання дитячого віку.

Метою статті є розгляд можливості застосування методів психотерапії в лікуванні патологічних станів у дітей. Причиною, яка спонукала мене розглядати цю проблему, є складнощі, що виникають під час лікування захворювань у дитячому віці.

 

Особливості дитячого організму.

 

Головною особливістю дитячого віку є швидкий темп зростання та розвитку організму та психіки. Не менш важливою особливістю є нерівномірність розвитку органів та фізіологічних систем. Відзначається також важливий зв'язок фізичного здоров'я, психологічного розвитку та психічного стану, величезна роль позитивних емоцій, а також орієнтація на позитивну оцінку дорослих та навколишнього соціального середовища.

 

У дитячому віці все фізіологічні системи перебувають у дуже напруженому стані, і це пов'язано з високим темпом дозрівання психіки та тіла, а тому в дитячому віці дитина стає особливо вразливою як до стресових впливів, так і до фізичним навантаженням. Ця ранимість дитячого організму може бути причиною виникнення багатьох захворювань. нервової системи та внутрішніх органів. Однак, при цьому природою в дитячий організм закладено потужну енергетичну потенціал, необхідний його зростання і розвитку, отже, і потенціал відновлення. При правильно проведеній терапії можна досягти повного відновлення дитячого організму.

 

Сучасна медицина створила велику кількість лікарських препаратів для лікування дитячих захворювань, більшість з яких були випробувані на дорослих добровольцях, а це означає - ефективність та побічні ефекти простежені на дорослому організмі, але з дитячому. У зв'язку з цим можна сказати, що всеосяжна повнота вивчення впливу Лікарських препаратів на дитячий організм немає. Тому, визнаючи необхідність застосування ліків, ми маємо розуміти можливі несподівані побічні ефекти такого лікування та проводити його з обережністю.

 

На відміну від фармакологічного лікування, психотерапія володіє повною відсутністю побічних ефектів і потужним терапевтичним потенціалом впливу.

 

Лікар-психотерапевт не вводить у дитячий організм сторонні хімічні речовини, а навпаки, впливаючи на психіку дитини, мобілізує природний потенціал організму і спрямовує його на ліквідацію патології, що виникла. Більше того, у процесі проведення психотерапії відзначається більш активне та правильне дозрівання нервової системи завдяки зняттю з психіки дитини стресу та природних навантажень, пов'язаних з активним зростанням організму.

Важливим позитивним фактором психотерапевтичного впливу є спокійна обстановка, необхідна для проведення психотерапії та виникаючі довірчі відносини між лікарем-психотерапевтом та його маленьким пацієнтом.

 

Зазвичай сферою застосування психотерапії вважається використання її можливостей при різних порушеннях психіки та нервової системи дитини. Безперечно, рівних психотерапії в цьому немає, особливо при лікуванні страхів, заїкуватості, енурезу, тиків, порушеннях сну та інших проявах нервової патології.

 

Але багато хто не знає, що психотерапія є потужним терапевтичним засобом при лікуванні багатьох внутрішніх захворювань - різних алергій, бронхіальної астми, порушень ритму серця, слабкості серцевої діяльності, вегето-судинної дистонії, гормональних розладах (цукровий діабет, тиреотоксикоз), захворюваннях шлунково-кишкового тракту, запальних захворювань нирок, онкологічної патології, нейродерміті та псоріазі. У моїй практиці був унікальний випадок одужання від пупкової грижі дитини першого року життя.

 

Чим же можна пояснити настільки сильний лікувальний вплив психотерапії на організм дитини? Думаю, що перш за все відбувається зняття стресового впливу на організм самого факту хвороби та його неприємних відчуттів, спричинених проявами хвороби. Це призводить до економії енергетичних ресурсів дитини та перенаправлення їх на ті чи інші ділянки організму. торкнулися патологічним процесом. Наступним фактором є гармонізація роботи ендокринної системи та інших систем організму, що призводить до їх більш злагодженої та скоординованої роботи, спрямованої на одужання. Крім ефективного усунення патології, психотерапевтичне лікування сприяє більш швидкому формуванню (дозрівання) нервової системи, що призводить до поліпшення пам'яті, концентрації уваги, посидючості, а це у свою черга робить дитину більш контактною (багато батьків зазначають, що їхні діти, які проходять психотерапію, стали більш слухняними і адекватніше реагують на поради та зауваження), а діти шкільного віку стають успішнішими в навчанні.

 

Мій багаторічний досвід ( більше 35 років) застосування психотерапії в дитячій патології говорить про надзвичайно високу ефективність такого лікування. Відмічено багато випадків, коли діти раннього віку могли стати інвалідами від тих захворювань, якими вони страждали, але завдяки терапії, що проводилася мною, здобули перемогу над хворобою і живуть багато років без ознак хвороби, хоча від моменту проведення психотерапії пройшло від 10 до 20 років.

 

Єдиний недолік психотерапії - це та невелика кількість талановитих психотерапевтів, які можуть здійснювати таке лікування. Можу припустити, що це одиниці на десятки мільйонів хворих. Ефективність психотерапії меншою мірою залежить від застосовуваних методів лікування, а переважно від того, чи є у лікаря-психотерапевта Божий дар зцілювати хворих. Практично можна говорити про рідкісний та унікальний дар лікування, який не завжди адекватно сприймається як пацієнтами, так і організаторами охорони здоров'я, і ​​пов'язано це з нестандартністю лікування та не завжди науковообґрунтованим поясненням отриманих результатів психотерапії, що значно перевершують стандартні методи, що спричиняє неприйняття психотерапії багатьма лікарями.

 

 

 

Відео-відгуки

__

__

Відгуки

Зворотній зв'язок