Заїкуватість

Лікування заїкуватості у дітей за авторською методикою професора В. Чиянова, безумовно призведе до необхідних результатів. Ця методика існує і успішно функціонує вже понад 30 років. За цей час вдалося вилікувати заїкувате лікування у величезної кількості дітей різного віку та ступеня складності недуги.

Багато лікарів вважають, що заїкуватість у дітей лікування віком від 2 до 5 досить важко і малоефективно. Однак доктор Чиянов В. Ф. розробив власний метод, який дозволяє досягти позитивних результатів лікування в такому ранньому віці.

Що є собою лікування заїкання ?

Заїкуватість - це один із найскладніших невротичних розладів, які виникають як наслідок переляку або нервового перенапруги.

Причини виникнення заїкуватості

Перед лікуванням заїкуватості в дітей віком необхідно з'ясувати причини виникнення захворювання.

На виникнення заїкуватості впливають фактори:

спадкові (зустрічаються випадки наявності заїкуватості у членів однієї сім'ї або найближчих родичів);
стресові (вважається основним).
До фактору стресу можна віднести переляк (наприклад: собаки, падіння, страх втрати близьких, різкі звуки, агресивна поведінка оточуючих, коли дитину без підготовки несподівано переводять у дитсадок, перегляд жахливого характеру фільмів чи мультфільмів тощо).

 

Особливості впливу стресу на дитину

Стресовий вплив може бути раптовим та сильним. У цьому випадку дитина може увійти в так званий стан шоку, внаслідок чого вона може втратити здатність розмовляти, а через кілька днів мова повертається, але вже з явищами заїкуватості.

У разі необхідно батькам чітко встановити, коли почалося заїкуватість. Вплив стресу буває поступовим, але при цьому досить наростаючим і дуже сильним. Вилікувавши заїкувате лікування можна повернути дитину до нормального способу життя.

Заїкуватість може виникнути абсолютно у будь-якому віці. Найчастіше це спостерігається у ранньому дитячому віці, шкільному чи студентському. Для заїкуватості в дітей віком лікування необхідно вчасно виявити симптоми недуги.

 

Природа виникнення заїкуватості у дітей

 

Найчастіше заїкуватість з'являється від 2-6 років, коли відбувається активно формування мови та пов'язаного з нею мислення. Нервова система у цей віковий період перебуває у досить сильному напруженому стані. Дитина накопичує великий обсяг інформації, що надходить, намагається її осмислити і поділитися тим, що він зрозумів або поставити питання про те, що йому незрозуміло.

 

Мова починає лише формуватися. При цьому вона її недосконала і будь-яке спілкування вимагає від дітей великої напруги. Таким чином, центр мовлення, що формується, розташовується в перенапруженому і вразливому стані. Якщо врахувати, що захисні механізми від стресів ще недостатньо сформувалися, стає зрозуміло, чому саме у цьому віці найчастіше виникає патологія мови.

 

У цей час обом батькам потрібно бути максимально уважним до своєї дитини. Якщо трапиться найменша підозра на можливе порушення мови, необхідно відразу звертатися до лікаря-психотерапевта. Особливо на початковому етапі розвитку заїкуватість супроводжується невротичними реакціями тривоги, паніки, страху, розгубленості, а крім цього енурезом та нічними кошмарами. Це ще більше стверджує невротичну природу захворювання.

 

З усього сказаного стає зрозумілим, чому саме психотерапія вважається основним методом лікування заїкуватості у дітей лікування, тому що тільки психологічний вплив здатний заспокоїти дитину, усунути страхи і як наслідок цього нервова напруга, що провокує виникнення розладу мови.

 

Ознаки заїкуватості та його клінічні прояви


Першими ознаками заїкання, що починається, є:

Спочатку пропозиції виникають часті повтори слів, складів, літер, намагаючись подолати напругу в мовному апараті, дитина інстинктивно починає розмовляти наспів;
через певний проміжок часу (від кількох днів до декількох тижнів), замість потрібної плавної мови з'являється дещо прискорена, яка супроводжується вираженою напругою в області жувальної та лицьової мускулатури;
іноді спостерігається виникнення мимовільних рухів мови аж до витягування його з порожнини рота (це відбувається в момент початку мови); відзначається поява відчуття перехоплення дихання у горлі, грудях та вираженої напруги м'язів черевної стінки.
При подальшому розвитку захворювання стають явними додаткові кивальні рухи голови, миготіння очей, мимовільні закочування очних яблук угору в процесі напруженого мовлення. Намагаючись полегшити початок промови, діти можуть робити різкі рухи ногами чи руками. Змінюється колір обличчя, воно може червоніти від напруги або бліднути від перенапруги. Хворий може відчувати також посилення серцебиття. Мова може ставати тяжкою, тому дитина після першої, можливо, невдалої спроби говорити може замовкнути та перестати спілкуватися.

До чого може призвести невиліковне заїкання

Довге заїкуватість може призвести до депресії, розвитку повторних невротичних реакцій. Також дитина може стати замкнутою і нетовариською. Це згодом звузить коло спілкування та вплине на інтелектуальний та емоційний розвиток дитини. Це призведе до невпевненості та розвитку комплексів.

Розвиток хвороби може бути поступовим з деяким наростанням симптоматики або поступовим зниженням її. Однак частіше заїкання прогресує під впливом додаткових психотравм.

.

Вплив характеру в розвитку заїкуватості.

Можна розрізняти два типи реакції особистості своє захворювання. Сама реакція може залежати від того, які риси переважають у характері людини:

Люди вразливі та вразливі, схильні до тривалої фіксації та внутрішньої переробки подій, дуже болісно реагують на своє заїкання. У них більшою мірою, ніж у інших розвиваються невротичні та депресивні реакції на хворобу, що сприяє її більшій фіксації та більш тяжкому прояву та перебігу заїкуватості.


Менш вразливі люди менш схильні до внутрішнього аналізу. Вони ставляться до захворювання спокійніше, а деякі можуть ігнорувати заїкуватість. У хворих такого характеру хвороба проявляється меншою мірою, а саме захворювання менш схильне до подальшого прогресування.


Вплив характеру на результати лікування заїкуватості.

Уразливі і вразливі хворі більшою мірою переживають і прагнуть позбутися заїкуватості, ніж хворі менше, що надають значення своєму дефекту. У них вища мотивація, що позитивно впливає результат лікування.

З достатньою мірою вираженістю вольових якостей краще піддаються лікуванню, оскільки вони з більшою активністю беруть участь у процесі лікування.

Зі слабкою вольовою функцією нездатні брати активну участь у процесі лікування, що знижує результат загальної терапії.

 

 

Освіченість та її вплив на результати лікування заїкуватості

 

Більш освічені діти, ерудовані і начитані, з проявом талановитості в будь-якій сфері людської діяльності, досягають більш високих результатів при лікуванні заїкуватості, ніж це можуть зробити діти менш начитані, які мають менший словниковий запас і менш схильні до будь-якої творчої діяльності. .

 


Основні положення методики заїкуватості лікування

 

Заїкуватість є різновидом невротичного розладу, що призводить до спастичного стану мовної, дихальної та лицьової мускулатури і, як наслідок, утрудненню мови. Тому основна увага у моїй методиці приділяється психотерапевтичному впливу, оскільки психотерапія є виключно ефективним методом лікування неврозів.

 

Велике значення у підтримці заїкуватості має прискорений темп мовлення хворого. Для боротьби з квапливістю мови використовується спеціальна методика тренування мови, спрямована на вироблення самоконтролю та неквапливого вдумливого мовлення.

 

Поєднання психотерапевтичного лікування та спеціального мовного тренінгу дає позитивні результати (переважна більшість хворих виліковується від заїкуватості).

 

Особливості авторської методики

У своїх листах хворі заїканням просять докладніше описати методику лікування заїкуватості. Враховуючи те, що мій метод створювався протягом багатьох років, я не можу розкривати всі його прийоми, тому що не хочу, щоб моїми досягненнями могли користуватися люди, які не доклали жодних зусиль для його створення.

З іншого боку, в повному обсязі можна викласти у логічної формі, т.к. значна частина методики є невимовною словами через те, що є частиною духовного досвіду лікаря-цілителя.

Можна сказати, що процес лікування - це процес передачі психічної енергії пацієнту, і якщо він готовий її сприйняти, то вона засвоюється ним.

змінює його емоційний стан;
робить його впевненим, стійким у стресових станах;
зміцнює його волю та контроль над своїм психічним станом.
Мовний тренінг допомагає освоїти нову правильну манеру мовлення, робить його більш розумною та організованою, розвиває інтелектуальні здібності пацієнта. Більшість вилікуваних мною людей володіють своєю промовою набагато краще, ніж ті, хто ніколи не страждав заїканням. Їх мова стає більш осмисленою, лаконічною та красивою.

«Многофакторне навіювання» як додатковий лікувальний фактор

Як додатковий лікувальний чинник використовується музикотерапія, яка створює необхідний лікування емоційний настрій. Основним лікувальним чинником є ​​навіювання. Моє навіювання - це складний комплекс багатофакторного впливу, який дозволяє практично повністю зняти всі клінічні прояви заїкуватості. Це допомагає вилікувати заїкуватість і не допустити його повторного виникнення. «Багатофакторне навіювання» є одночасним впливом словесним навіюванням, шепітним навіюванням, ментальним навіюванням і психоенергетичним впливом.

У розділі «відгуки», присвяченому заїканню, ви можете прочитати відгуки хворих, вилікуваних від заїкання.

Особливості застосування гіпнозу

Багатьох хворих цікавить питання, чи можуть вони входити у стан гіпнозу під час сеансів, які проводжу. Відповідаючи це питання, можу сказати, що спеціальної мети гіпнотизації я не ставлю. Однак у процесі лікування деякі з них можуть входити до гіпнотичного стану різного ступеня глибини. Мною це сприймається як додатковий позитивний чинник, який впливає ефективність лікування заїкуватості. Досить глибокий гіпнотичний стан, особливо стан гіпнотичного трансу, забезпечує додаткове психологічне заспокоєння та тонізує нервову систему пацієнта.

На сайті ви прочитаєте про лікування вегето-судинної дистонії.

 

Відео-відгуки

__

__

__

__

Відгуки

Заїкуватість

История нашего лечения Ребенок говорил абсолютно нормально до 2,5 лет. В какой-то момент речь без видимых причин стала ухудшаться. Появилось повторение букв «А» и «Я» в начале фразы. Затем последовало повторение слогов в начале каждой фразы, потом - каждого слова. Через полтора месяца наступил момент, когда ребенок, осознавая, что не сможет произнести слово правильно, переставал его произносить вообще. Неврологи только отправляли нас на различные исследования головного мозга, психологи и логопеды не брались за ребенка этого возраста. На этом этапе нам повезло - мы нашли замечательного врача Виктора Федоровича Чиянова, который взялся за лечение ребенка, не смотря на возраст. Всего у нас было 2 курса по 20 сеансов каждый с перерывом около месяца. Сеансы проводятся в комфортной обстановке, не требуют никакого напряжения от ребенка и родителей, а также «домашней работы» - самостоятельных занятий без врача. Результаты первого курса проявлялись волнообразно, иногда за улучшением следовало ухудшение, но Виктор Федорович предупреждал нас о такой индивидуальной вероятности, мы были готовы. После первого курса речь нормализовалась. Второй курс проводили для закрепления. На данный момент прошло два месяца после окончания второго курса, в речи ребенка не прослеживается никаких следов перенесенной болезни. Вся наша семья бесконечно признательна Виктору Федоровичу за этот волшебный подарок. Хочу сказать мамам деток с такими же проблемами – не нужно бояться методики, которая себя зарекомендовала на практике, но в которой обыватели, а часто даже и врачи ничего не понимают, нужно доверять настоящему специалисту, и вы вернетесь к нормальной речи ребенка навсегда. С огромным уважением к Виктору Федоровичу и пожеланием здоровья всем его пациентам, Валентина, Одесса 12.05.2013.

Заїкуватість

В этот весенний день наш сын находится на последнем сеансе у этого замечательного доктора. Андрей заикался с 3-х лет. Обращались за помощью к логопедам и "бабушкам" никакого результата не дало. Случайно на глаза попалось объявление Виктора Федоровича. Пришли на прием. Сомнения в успехе лечения были только до первого сеанса. Мальчик стал спокойный, речь упорядочилась и к концу лечения практически перестал заикаться. Улучшился аппетит и даже немного подрос. Ув. Виктор Федорович, хочу пожелать Вам успехов в Вашем нелегком труде, удовлетворения от проделанной работы и конечно же всех житейских благ. Мы искренне благодарны Вам за помощь. с. Холодная Балка ул.Ленина 17 01.05.1998, 14:49

Заїкуватість
Нельзя выразить словами благодарность родителей Виктору Федоровичу, в том что он буквально спас судьбу сына т.к. такой порок, как заикание создал бы комплекс проблем в жизни Саши - это и общение со сверстниками, учеба, да и в личном плане. Страшно подумать, что было бы в дальнейшем..! С 3-Х лет Саша от испуга стал заикаться. Лечение начали у невропатолога, всякими препаратами, принимал пилюли по 3 месяца подряд перерыв и снова 3 месяца. А результат нулевой. Потом масса других специалистов, в том числе московские. Результат тот же. Следующим этапом были всевозможные "бабки". В каких только селах мы не были , а заикание все усугублялось. Саша перестал разговаривать, " рисовал" в воздухе, что ему надо, в классе, благо преподаватели понимали и терпеливо относились к Саше, все жалели. Но ребенок стал очень нервным, закомплексованным. И вот ,счастливый случай, благодаря рекламе по телевидению, мы встретили нашего Виктора Федоровича. Чудес он не обещал, но уже на пятый сеанс было заметно улучшение. А уже после 20-го сеанса вообще отлично разговаривал. К тому же Виктор Федорович спас нашего сына от операции. Был стресс, в результате симптомы аппендицита. Сашу наблюдали 3 специалиста: терапевт и два хирурга. Все в один голос - на операцию немедленно! Но, счастье, что ребенок лечился еще у Виктора Федоровича. Выслушал по телефону нашу проблему сказал чтоб мы немедленно привезли к нему ребенка. Еле довезли, такие боли в животе и прочее И вот чудо через 20 минут вышел наш Саша и вскрикнул:"Мама у меня ничего не болит, у меня нет головы, нет живота. Виктор Федорович -волшебник!" До такой степени чувствовал легкость. Оказалось, в результате стресса, произошли спазмы нервных пучков живота. Нашему счастью не было предела. Через год, для закрепления, Саша посетил еще 15 сеансов. Слов у нас нет Болтает анекдоты без умолку, а мы не нарадуемся. Какое счастье иметь здорового ребенка… И нашему счастью мы благодарны Врачу с большой буквы - Виктору Федоровичу Чиянову. Желаем Вам Виктор Федорович, успехов, благодарных пациентов, чтобы у Вас было много сил для спасения многих- многих людей, счастья в семье, чтобы ваша одаренная дочь радовала Вас, удачи вам. Чтобы счастье и радость людей, которых вы спасли вернулись к вам сторицей. г.Одесса (мама Саши) 01.05.1998, 14:46
Заїкуватість
Комисаров Вова, с 3-х летнего возраста проявилось и усиливалось заикание (логоневроз). Мед.препараты и "бабушки" не помогали. В 4,5 года обратились и провели курс лечения (15 сеансов) у Виктора Федоровича - результат не заставил себя ждать: ребенок стал спокойнее, перстал заикаться ( добавлял только "а" перед словами - а через год пропало и это слово-паразит "а"). При повторно проведенном курсе в 5,5 лет Вова закрепил спокойное поведение, уменьшилась его возбудимость, появилась тяга к развивающим занятиям - чтению, рисованию. Благодарны Чиянову В.Ф., за то, что помог сыну избавиться от недуга - заикания и возможных в дальнейших комплексов в жизни из-за этого. Надеемся, что и другим детям он поможет приобрести равновесие в душе и даст тенденцию к самопознанию и самосовершенствованию. Желаем Виктору Федоровичу и всем его пациентам успехов и здоровья. г. Киев.

Зворотній зв'язок