Безсоння.

Безсоння - один з найбільш поширених невротичних станів. Зазвичай воно передує виникненню багатьохнервово-психічних захворювань. Безсоння може передувати виникненню соматичнихзахворювань, зокрема інфекційних.
 Безсоння може протягом тривалого часу проявлятисяяк єдиний симптом, проте з плином часу воно призводить до розвитку невротизації особистості.
 Однією з причин виникнення безсоння можевиявлятися збій циркадних ритмів.
Збій циркадних ритмів відбувається при роботі в нічні зміни або при частій зміні часових поясів, пов'язаній з перельотами або іншими способами переміщення.
Міжнародна Всесвітня організація охорони здоров'я дає наступне визначення безсоння.
 "Безсоння - це клінічний розлад, який діагностується лікарями в
наступних випадках: якщо у людини виникають дійсні труднощі із засипанням (тобто вона фактично не може заснути протягом години), якщо у неї є часті нічні пробудження, які супроводжуються труднощами з повторним засипанням, або ж у неї відзначаються занадто ранні ранкові пробудження, невідновний сон і погана якість сну. 
Отже, основними проявами безсоння є:
 - утруднене засинання;
- нічні пробудження з подальшим важким засинанням
 або подальшою відсутністю сну;
 - систематичне завчасне пробудження;
- поверхневий сон;
- сон, що супроводжується множинними
сновидіннями, які не дають відпочинку нервовійсистемі;
- відсутність почуття розслабленості та бадьорості після сну.
 
Зазвичай безсоння протягом дня супроводжується відчуттями загальної слабкості, знесиленості, підвищених розумової та фізичної втомлюваності.
Тривале безсоння може призводити до ослаблення пам'яті, уповільнення процесів мислення, неуважності та більш грубих невротичних порушень.

До таких порушень можна віднести дратівливість, запальність (часто через дрібниці), тривожністьневпевненість, часті коливання настрою, підозрілість, іпохондричність, появу нав'язливих думок.

Безсоння вимагає до себе уважного ставлення, оскільки відсутність лікування або неправильне проведення можуть призвести до більш серйозних психоневрологічних розладів. Уникнути цього дозволяє якомога більш раннє проведення психотерапевтичного лікування, яке успішно усуває безсоння та нормалізує психосоматичний стан пацієнта. На жаль, не всі вчасно звертаються до психотерапевта, починають лікування у терапевта, невропатолога або психіатра. 
 Як відомо, дані фахівці призначають медикаментозне лікування транквілізаторами, антидепресантами і нейролептиками. Такий підхід призводить до того, що на певний час вдається поліпшити сон, проте надалі, мірою звикання до ліків, безсоння може повертатися.
 Хвороба фактично заганяється всередину і, незважаючи на зменшення симптомів, продовжує розвиватися, переходячи в хронічний стан.
Зазвичай через кілька років страждань пацієнт сам починає шукати альтернативні методи лікування і тоді згадує, що існує лікар-психотерапевт, який може лікувати без ліків.

До мене часто звертаються хворі з більш ніж десятирічною історією безсоння, і їм вдається допомогти, але при цьому багато років пішли настраждання, яких можна було уникнути. Безсоння успішно лікується такими психотерапевтичними методами, як навіювання та гіпноз, а останнім часом для посилення ефекту і за наявності супутніх захворювань, я використовую власні техніки лікування «психорезонансну терапію» та «пульсову терапію».
Стандартний курс лікування, що складається з 20 сеансів, достатній для усунення безсоння.

 

Відео-відгуки

Відгуки

Зворотній зв'язок