Психотерапія вузлового зобу

Вузловий зоб - захворювання, пов'язане зі збільшенням щитоподібної залози і утворенням у ній вузлових структур.



Жінки хворіють на вузловий зоб в чотири рази частіше, ніж чоловіки.



Щитоподібна залоза складається з фолікулів. Кожен з них має вигляд мікроскопічної кулі, всередині якої знаходиться колоїдна речовина. Вузол щитоподібної залози - це одиничний збільшений фолікул або множинні фолікули (багатовузловий зоб), кілька фолікулів, спаяних між собою, пухлина, що розвинулася з фолікула або фолікулярну кисту.



Причини виникнення зобу


Точна причина вузлового зобу не відома. Одним з факторів, що провокують дане захворювання, називають нестачу йоду в питній воді.

Збільшення фолікулів і формування кіст починається при змінах в організмі, які збільшують навантаження на щитоподібну залозу. Це відбувається при спадкових хворобах, стресах, несприятливих змінах довкілля.

 


 






 

Ознаки вузлового зобу.



Симптоми вузлового зобу зазвичай виражені незначною мірою. Єдиними проявами захворювання є самі вузли і кісти. Хворі не скаржаться. Тільки при значних розмірах вузлів людина може відчути симптоми вузлового зобу - почуття стискання шиї. При значному збільшенні - турбує косметичний дефект. У разі дифузно-вузлового зобу у хворого з'являються ознаки захворювання. При цьому симптоми ідентичні до симптомів тиреотоксикозу.



Хворий відчуває: відчуття наповненого горла або біль у горлі; утруднення дихання; утруднення ковтання; зниження ваги, збільшену пітливість, часте серцебиття, підвищену нервозність; депресія, проблеми з пам'яттю; частий озноб, сухість шкіри; дискомфортні відчуття в області шлунково-кишкового тракту, запори.



Ступені зобу.

Нульовий ступінь вузлового зоба- щитоподібну залозу не видно і неможливо визначити при пальпації.



Перший ступінь вузлового зоба- щитопоідбну залозу не видно, але можна промацати. У деяких хворих проявляються порушення функціонування щитоподібної залози.



Другий ступінь вузлового зоба- щитоподібну залозу видно при ковтанні, можна легко промацати. У хворого з'являються скарги на утруднення ковтання і біль шиї і голови при нахилі.



Третя ступінь вузлового зобу - щитоподібна залоза, що збільшується, робить товстим контур шиї. Хворий скаржиться на гіпотонію, зниження апетиту, збільшення ваги, тремтіння кінцівок.



Четвертий ступінь вузлового зображення - зоб, що збільшується, значно порушує контур шиї. У хворого наростає інтенсивність прояву симптомів вузлового зобу.



П'ятий ступінь вузлового зобу - щитоподібна залоза набуває величезних розмірів, що призводить до стискання прилеглих органів. Хворий страждає від ознак порушення роботи всіх органів і систем організму.


 


За допомогою пальпації виявляються вузли, що перевищують у діаметрі 1 см; більш ніж у половині випадків вузли не пальпуються і виявляються тільки при проведенні УЗД щитоподібної залози. Про багатовузловий клас говорять у тому випадку, якщо в щитоподібній залозі знаходять два і більше вузлових утворення.



Діагностика зобу



Для діагностики зазвичай проводиться УЗД щитоподібної залози. Наявність пальпованого вузлового зобу, розміри якого, за даними УЗД, перевищують 1 см, є показом до проведення тонкоголкової аспіраційної біопсії, що дозволяє верифікувати морфологічний (цитологічний) діагноз, відрізнити доброякісні вузлові утворення від раку щитоподібної залози.



Для оцінки функціонального стану вузлового зобу проводиться визначення рівня гормонів щитоподібної залози (ТТГ, T4, Т3). використовується також радіоізотопне сканування залози. Проводять томографію. 


 

Лікування вузлового зобу



Спеціального лікування вузлового колоїдного проліферативного зобу не потрібно. Якщо вузловий зоб не порушує функцію щитоподібної залози, має невеликі розміри, не становить загрози компресії або косметичну проблему, то при даній формі за пацієнтом встановлюється динамічне спостереження ендокринолога. Тільки якщо вузловий зоб виявляє тенденцію до швидкого прогресування, починають лікування.

Застосовується медикаментозна терапія тиреоїдними гормонами, терапія радіоактивним йодом і хірургічне лікування. 




 

Психотерапія вузлового зобу



У своїй багаторічній (35 років) психотерапевтичній практиці
мені неодноразово доводилося зустрічати хворих з вузловим зобом. Поступово мною була створена методика лікування цього захворювання. Суть цього методу полягає у впливі як на саму щитоподібну залозу, так і на нервову систему. Враховуючи, що в розвитку цієї патології найважливіше значення має нервова система, яка контролює всі ендокринні органи, то нормалізація її функції призводить до більш адекватного управління щитоподібною залозою через вироблення гормонів, що регулюють її роботу. Місцевий вплив (біоенергетичний) дозволяє поліпшити кровообіг в щитоподібній залозі і «підзарядити» клітинки щитоподібної залози енергією і «життєвою силою», що покращує внутрішньоклітинний обмін речовин і забезпечує відновлення
тканин залози і призводить до розсмоктування вузлового зобу.

Особливо ефективна ця терапія при початкових стадіях захворювання, коли вузли не досягли великих розмірів.

 

 

Відео-відгуки

__

__

Відгуки

Зворотній зв'язок